Események, edzések, versenyek

Esemény

A BakonyRun 4.0 akadályfutáson Bene és Szabó óriási csatája

A BakonyRun 4.0 ismét a vadonba hívta az akadályfutókat - idén azonban nemcsak a létszám és a pálya változott, hanem az első helyért vívott küzdelem is más volt, mint eddig. A kiváló (eddig minden BR versenyen győztes) atléta Bene Barnabás és a Spartan világbajnok Szabó Dávid fej fej melletti küzdelme tette még emlékezetesebbé a versenyt.

A BakonyRun jellegzetessége mindig is a "vadon" jelleg volt, ami különleges élménnyé teszi az akadály futást. 2019-ben új, nehezebb, izgalmasabb pályán vezetett a nyomvonal, és új akadályok is kerültek a menübe. A több rajtos szervezésnek hála, nem volt fennakadás és nem volt komolyabb probléma verseny közben.

A férfiaknál a nagy esélyes Bene Barnabás és az elmúlt év egyik legnagyobb sikerét elérő fiatal Szabó Dávid párharca volt várható. Erre nem is cáfoltak rá, hihetetlen tempóban kezdtek  és így is fejezték be a versenyt. Az eredményekből látható, hogy az utánuk érkezők sebessége egy nagyságrenddel volt kisebb. A nőknél az elmúlt évek kiváló triatlon versenyzője Fuchs Dóra okozott meglepetést, aki a második helyre érkezett.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A győztes Bene Barnabás (a Nemzetközi Atlétikai Szövetség oldalán a versenyzői profilja itt olvasható) így mesélt a versenyről:

Eddig ez a pálya tetszett a legjobban. Most lett igazán eltalálva az akadályok és a futás aranya. A tóba futás óriási ötlet volt. A taktika az volt, hogy a Dávidra koncentráljak, hogy bírjam ki végig. Nem voltam biztos benne, hogy elfogok tudni futni vele. Őrá figyeltem leginkább. Az eddigi versenyekhez képest most nehezebb volt maga a terep! Gondolkodom, hogy nagyobb figyelmet szenteljek ezekre a típusú versenyekre.

Szabó Dávid (akinek a világbajnoki eredményéről itt írtunk) sem szomorkodott az ezüstéremmel, hiszen nagyon kis különbséggel lett második egy többszörös magyar bajnok atlétával szemben (akinek az eredményit fent linkeltük, de azért a 2:21-es 1000m és a 29:19-es 10km mindenkinek elég sokat mondó lehet).

bakonyrun 40 akadalyfutas ocr 2019 2

A terepet megvitattuk verseny közben is, hogy igen nehéz az időjárásnak köszönhetően, lett is jó pár karcolás rajtunk végül.

A taktika az volt, hogy már a rajttól kezdve nagy előnyre tegyek szert, de ezt nem tudtam beváltani, mert Barna mindvégig ott volt mögöttem/mellettem, nem volt esélyem lehagyni ? így az volt az új taktika, hogy nem volt új taktika ? tartanom kellett az iramot.

Volt egy nagyobb esésem, ezt Barna látta közvetlenül, ott megijedtem, hogy komolyabb térdsérülésem lesz, de nem volt vészes, futottunk tovább.
Összességében a terep és az erős tempó egyvelege volt nehéz, az akadályok egyáltalán nem. Egy akadály kiemelendő viszont: meredek domboldalon való lecsúszás ponyván..nagyon veszélyesnek tűnt elsőre, de utólag is az, ott egy kicsit túl elite kihívásra hajazott a dolog ?

A legtöbb versenyzőnek kifejezetten tetszett a verseny specialitása, az egyedi chili, amit segített "feltüzelni" a hangulatot.

01:50:41 01:50:37

A versenyen 443 férfi és 188 nő érkezett célba.

Eredmények: results.sporthive.com

A versenysorozat biztosan folytatódik az eddigik szerint, így hamarosan várhatóak hasonló kihívások.

Weboldal: bakonyrun.hu

Utoljára frissítve: kedd, 19 március 2019 09:14
Tóth Viktor

2003 óta vezetek egyéni és csoportos edzéseket. 2005-2015 között csapatvezetőként irányítottam az általam alapított X2S TEAM multisport csapatot. Ez alatt a 10 év alatt a csapat tagjai több Világ-, Európa- és Magyar bajnoki címet szereztek tereptriatlonban, terepfutásban és hegyikerékpárban. Közülük kerültek ki Magyarország legsikeresebb Xterra és első Spartan Race versenyzői is. Számos sportrendezvény szervezője, szakmai vezetője vagy tanácsadója vagyok. Sok esetben olyan rendezvényeket honosítottam meg Magyarországon, amelyek külföldön is ritkaságnak számítanak. Ilyenek például a téli triatlon (futás, kerékpár és sífutás), a hosszútávú tereptriatlon, vagy a városi terepfutás.

Kiemelkedően fontosnak tartom a sport és a természet kapcsolatát. Az edzésmunka másik meghatározó alkotóeleme a közösség ereje. A sport, sőt sokszor egy verseny is sok esetben elsősorban önismereti, belső fejlődést jelent.

Webhely: triatlonedzo.hu/