Tóth Viktor - Akadályfutás - OCR
Tóth Viktor

Tóth Viktor

2003 óta vezetek egyéni és csoportos edzéseket. 2005-2015 között csapatvezetőként irányítottam az általam alapított X2S TEAM multisport csapatot. Ez alatt a 10 év alatt a csapat tagjai több Világ-, Európa- és Magyar bajnoki címet szereztek tereptriatlonban, terepfutásban és hegyikerékpárban. Közülük kerültek ki Magyarország legsikeresebb Xterra és első Spartan Race versenyzői is. Számos sportrendezvény szervezője, szakmai vezetője vagy tanácsadója vagyok. Sok esetben olyan rendezvényeket honosítottam meg Magyarországon, amelyek külföldön is ritkaságnak számítanak. Ilyenek például a téli triatlon (futás, kerékpár és sífutás), a hosszútávú tereptriatlon, vagy a városi terepfutás.

Kiemelkedően fontosnak tartom a sport és a természet kapcsolatát. Az edzésmunka másik meghatározó alkotóeleme a közösség ereje. A sport, sőt sokszor egy verseny is sok esetben elsősorban önismereti, belső fejlődést jelent.

Webhely URL:: https://triatlonedzo.hu/ E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Fantasztikus versenyben végül Strommer Soma nyerte a második Ninja Warrior HungarytA 19 éves veszprémi falmászó olyan versenyzőket utasított maga mögé, mint a világhírű Rippel Ferenc, vagy a tavalyi nyertes Gyömrei Máté, aki egyben csapattársa is, abban a veszprémi falmászókcsapatban, amelynek édesapja, Strommner László az edzője.

A Szénás Kör egyik "helyi" teljesítője Bakos Zita, aki a Spartan Race akadályfutás edzésekhez találta meg a terepfutást és így nem is volt kérdés, hogy teljesíti hazai pályán a Kört.

A FISO (Nemzetközi Terepakadályfutó Szövetség) a Hosszútávú OCR Világbajnokság eseményt 2019-ben Ausztráliában rendezi meg a Taurus 200 OCR verseny keretein belül. Ilyen hosszú és nehéz verseny az OCR történelemben még nem volt, bár sok hasonlóval lehet találkozni. Nézzük a részleteket!

A 2018-as év volt az első, amikor a terepakadlyfutás hazai Szövetsége (TeFutSz) teljes bajnoki évet tudott megvalósítani. A bajnoki sorozatban a férfiak között Martyin László volt 2018 legjobbja. Vele beszélgettünk az OCR sportról, az edzésekről, a tervekről.