Akadályfutás hírek

Magyar ezüst és bronz a szlovák Spartan Race extrém akadályfutáson

Pozsony külvárosában rendezték a Spartan Race extrém akadály futás hétvégéi futamát. A rangos nemzetközi mezőnyben Mester Bálint és Lukács Lilla révén bronzérmet, a csapatversenyben pedig a X2S Cube TEAM Salomon révén ezüstérmet szereztek a magyarok.

A versenyre közel 3000 versenyző érkezett, a hegyi terepen kijelölt pálya gyorsnak és közepesen nehéznek számít a sportág értékelésében: Pozsonyban 6 km hossz, 15 akadály leküzdése volt a feladat. A versenyzők legnagyobb kritikája a néha hiányos pályajelölés (sok százan tévesztettek útvonalat) illetve a jellegzetes vizes – saras akadályok hiánya volt.

A magyar X2S Cube TEAM Salomon csapat az eplényi futam meglepetésszerű győzelme után ide már kiemeltként érkezett, nem mindenki örömére.

Mester Bálint a jelenleg legjobb magyar versenyző azonnal a két szlovák favorittal ellépett a mezőnytől, bár a második bolyban már csapattársai Kovács Zsolt és Sipiczki Csaba mellett Muskatal István sífutó is szorosan követte.

A hölgyeknél a legjobb magyar Kempelen Zita nem kezdett ilyen erősen, de neki már több versenytapasztalat van a tarsolyában.

A pálya gyors volt, sok technikai figyelmet követelt, de messze nem volt olyan nehéz, mint az eplényi magyar futam. Izgalmassá tették a dzsungel jellegű részek és a nehezített feladatok (homokzsák cipelés egyenetlen, sziklás, nehezen járható terepen, kúszás meredek domboldalon felfele), de az igazi "spartan" hangulat hiányzott. Ennek ellenére a 3000 induló jól érezte magát, a hiányos és rossz pályajelölésből származó eltévedéseket pedig mindenki megemésztette. Legközelebb jobban itt is - mint minden terepversenyen - figyelni!

A részletekről a blogok között lehet többet olvasni.

spartan-race-pozsony-x2s-2014 33 900

Végig szoros volt a küzdelem, Bálint magabiztosan tartotta a dobogós helyet. Az első 10 beérkezőből 4 magyar sportoló volt, ezzel a csapat ezüstéremmel a X2S Cube TEAM Salomon egyértelműen letette a névjegyét a sportág nemzetközi mezőnyében.

spartan-race-pozsony-x2s-2014 8 900

A magyar kontingens a versenyutáni közös fotózáson. Fábián Miklós a magyar sorozat szervezője középen, fejkendővel. (X2S TEAM)

Kempelen Zita végül Lukács Lillával együtt érkezett célba, ezzel a bronzérmet két magyar is megszerezte. A verseny végén egy versenybírói döntés miatt Muskatal István is bronzérmet szerzett, így itt is két magyar állt a dobogón.

spartan-race-pozsony-x2s-2014 28 900

Galéria a Spartan Race, Kamzij verseny képeiből >>>

A szlovák csapatok mellett főleg cseh, német, osztrák, francia és lengyel sportolók érkeztek célba, de - akárcsak Eplényben - számos távoli (Japán, USA, Dél-Afrika) ország sportolói is rajthoz álltak. Erős versenyzők azonban csak a terepsportokban kimagasló országokból jöttek, így az őszi világbajnokság idén lesz valóban nemzetközi a sportág történetében, hiszen eddig túlnyomórészt az US sportolók álltak rajthoz a sportág legnagyobb eseményén.

Megjelent: 579 alkalommal
Tóth Viktor

2003 óta vezetek egyéni és csoportos edzéseket. 2005-2015 között csapatvezetőként irányítottam az általam alapított X2S TEAM multisport csapatot. Ez alatt a 10 év alatt a csapat tagjai több Világ-, Európa- és Magyar bajnoki címet szereztek tereptriatlonban, terepfutásban és hegyikerékpárban. Közülük kerültek ki Magyarország legsikeresebb Xterra és első Spartan Race versenyzői is. Számos sportrendezvény szervezője, szakmai vezetője vagy tanácsadója vagyok. Sok esetben olyan rendezvényeket honosítottam meg Magyarországon, amelyek külföldön is ritkaságnak számítanak. Ilyenek például a téli triatlon (futás, kerékpár és sífutás), a hosszútávú tereptriatlon, vagy a városi terepfutás.

Kiemelkedően fontosnak tartom a sport és a természet kapcsolatát. Az edzésmunka másik meghatározó alkotóeleme a közösség ereje. A sport, sőt sokszor egy verseny is sok esetben elsősorban önismereti, belső fejlődést jelent.

Webhely: triatlonedzo.hu/